تحلیل روزانه بازار بورس و ارز،فارکس

تجارت طلا، نفت،سهام،ارز با افتتاح حساب در بروکر معتبر PCM

تحلیل روزانه بازار بورس و ارز،فارکس

تجارت طلا، نفت،سهام،ارز با افتتاح حساب در بروکر معتبر PCM

مشخصات بلاگ
تحلیل روزانه بازار بورس و ارز،فارکس

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار بورس و ارز،فارکس
افتتاح حساب در بروکرهای معتبر و رگوله FBS و PCM

تبلیغات

مدیریت ریسک کسب و کار - قانون سه گانه

چهارشنبه, ۲ آگوست ۲۰۱۷، ۰۹:۱۷ ق.ظ

آیا مایل به کشف یک استراتژی مدیریت ریسکی هستید که اعمال آن بر روی هر برنامه معاملاتی آسان بوده، و بطور بالقوه قابلیت بهبود وسیعی در نتایج را داشته باشد؟ این عالی است!
من درباره جای قرار دادن حدود ضرر، که اغلب افراد آن را بعنوان "مدیریت ریسک" در نظر می گیرند صحبت نمی کنم. بلکه، این ابزاری ساده برای مدیریت ریسک در کسب و کار معامله گری شما است.
معامل گری موثر نیاز به تمرکز و انضباط دارد.

بسیاری عوامل خارجی وجود دارد که می تواند تمرکز شما را بر هم زده، و انضباط شما را تخریب کند، مانند موارد ذیل:
یک اتصال اینترنت غیرقابل اعتماد
قطع و وصلی در پلتفرم نمودار و معاملات شما
کسی در اتاق را بزند
صدای زنگ تلفن
گرسنگی
سرما یا گرمای قابل توجه محیط کار
خستگی و کوفتگی (خوشبختانه بدلیل مطالعات بر روی معاملات پایان شب، تا اینکه بدلیل مصرف الکل و خستگی ناشی از مهمانی باشد)

و از آنجاییکه این کافی نیست، بسیاری عوامل داخلی وجود دارند که می توانند تمرکز شما را نیز برهم بزنند، و انضباط شما را تخریب نماید، که منجر به این می شود بر پایه احساسات تصمیماتی گرفته و اقداماتی انجام دهید، تا اینکه از برنامه مستند معاملاتی خود پیروی نمایید. شکی نیست شما برخی از اینها را قبلا تجربه کرده اید. عوامل داخلی شامل مواردی مانند ذیل می باشد:
• شک و تردید در ورود به محض اینکه قیمت تریگر ورود را می دهد
• شک و تردید در خروج وقتی قیمت به حد ضرر می خورد
• تردید درباره ورود پس از ورود به معامله
• ترس از خروج در حد ضررتان
• نگرانی درباره اینکه چطور ضرری دیگر را برای شریکتان شرح دهید
• هرگونه فکر درباره یک خروج زودهنگام از معامله، فقط برای زیان های ابتدایی
و موارد بسیار بیشتر از هم وجود دارد، اما خوشبختانه شما متوجه اصل مطلب شده اید.
یک عیب در بسیاری از برنامه های معاملاتی نبود یک استراتژی معتبر برای مدیریت این ریسک ها می باشد. بنابراین، اجازه دهید این مشکل را حل کنیم.

مشکل این است که، معامله گران دستورالعملی در اختیار ندارند تا:
• چه وقتی ریسک، توقف معاملات ما را توجیه کند
• چه زمانی صرفا معامله را متوقف نموده و مساله را مدیریت نماییم
• چه زمانی از آن صرفنظر کرده و به معامله ادامه دهیم
روشی که من این کار را انجام می دهم بکار بردن یک استراتژی مدیریت ریسک ساده است که توسط شرکت Shell، یک گروه هولدینگ انرژی و پتروشیمی جهانی توسعه یافته است. بطور واضح، آنها این را برای بکار بردن در معامله گری ایجاد نکرده اند - من فقط متوجه شدم این استراتژی در این محیط بسیار خوب جواب می دهد. (بله، می دانم چه فکری می کنید - من خوره مدیریت سرمایه ام!)

آنچه ما نیاز به انجام آن داریم، ابتدا طبقه بندی کردن معامله جاری تان بر طبق سه وضعیت با رنگ های سبز، کهربایی و قرمز است. به مجموعه ای از رنگهای چراغ راهنمایی فرک کنید. سبز نشان دهنده این است که همه چیز مرتب است. این شرایط مطلوب معامله است. قرمز برای موقعیت توقف اجباری است. و کهربایی هشداری است برای ایکه شما نیاز آماده شدن برای توقف دارد.
چیزی که مایلم شم در نظر بگیرید مستند کردن هر موقعیت قرمز رنگ در برنامه معاملاتی تان است. این ممکن است شامل موارد ذیل باشد:
یک اتصال غیر قابل اعتماد اینترنت
قطع و وصلی در پلتفرم نمودار و معاملات شما
خستگی و کوفتگی بر اثر خواب کمتر از شش ساعت در شب قبل، یا داشتن بیش خواب کمتر از هشت ساعت برای چهار شب متوالی (این را بر اساس نیازمندیهای خودتان تنظیم کنید)

اینها معیارهای الزام توقف معامله گری هستند. در کنار هر کدام از این ریسک ها لازم است شما اقداماتی را که انجام خواهید داد را تعیین کنید. برای مثال، چطور خرابی پلتفرم را مدیریت خواهید کرد؟ اگر یک معامله گر بلند مدت باشید، شاید این باعث استرس بسیار زیادی برای شما نگردد و شاید در واقع رنگ آن کهربایی باشد تا قرمز - حد ضررهای شما شاید ثبت شده باشند و ممکن است گزینه های مختلفی روی نمودار داشته باشید. هرچند اگر شما معامله گر روزانه ای باشید که در تایم فریم های کوتاه مدت معامله می کنید، این وضعیت قطعا دارای معیار قرمز رنگ است. شاید شما بخواهید این را با تماس تلفنی با کارگزارتان یا بستن تمام معاملاتتان مدیریت کنید.
پس، برای هر ریسکی، یک رنگ قرمز تعریف می کنیم، بسادگی رویه ای را برای مدیریت این وضعیت مستند می کنیم. و وقتی یکی از وضعیت ها در حین معامله گری ظاهر شد، ما طبق آن رویه عمل می کنیم، و بعد تا زمانی که از آن وضعیت خارج نشده ایم، دست از معامله برمی داریم.
حال، هرچیز دیگری که که به اندازه رنگ قرمز جدی نباشد، اما هنوز بتواند بر روی معامله گری ما تاثیر بگذارد، به رنگ کهربایی است. مساله این است که، همانطور که قبلا اشاره شد، چه زمانی این روش طبقه بندی توقف معامله گری را توجیه می کند، یا چه زمانی باید به معامله گری مان ادامه دهیم؟


قانون سه از استراتژی مدیریت ریسک بسادگی توضیح می دهد که اگر شما سه وضعیت به رنگ کهربایی داشته باشید پس این نیز نشانگر یک توقف خودکار در معامله گری است. در آن نقطه، شما یا می توانید کل روز را از معامله به دور باشید و به تفریح مورد علاقه تان بپردازید، یا طوری شرایط را مدیریت کنید تا سه موقعیت ایجاد شده به رنگ کهربایی به رنگ سبز تبدیل شوند و به معاملاتتان ادامه دهید.
پس، اگر کودکتان بتازگی دندان در آورده است و با وجود اینکه شرکای شما در تلاشند تا شرایط آسایش او را فراهم کنند، دست از گریه کردن بر نمی دارد، و شما به تازگی از زیان دوم متوالی تان در رنج هستید، و اکنون متوجه می شوید به تریگر ورود تردید دارید - این به معنی سه چراغ کهربایی رنگ است.

دست از معامله بردارید!
پیش از آنکه ادامه دهید، مطمئن شوید قادر به برگرداندن ریسک خود به منطقه سبز رنگ، یا حداقل کمتر از سه چراغ کهربایی رنگ هستید. شاید بهتر باشد یک استراحت کوچک به خود بدهید تا دو زیان خود را بررسی کرده و تایی کنید که ستاپ ها معتبر بوده اند، آمار و ارقام معاملاتتان را بررسی کنید تا تایید نمایید که دو زیان متوالی یک اتفاق عادی است، و یک جلسه استراحت و تصویرسازی کوتاه به خود بدهید. اگر شما شجاع تر از من هستید شاید شما نیز ازشرکای خود بخواهید تا بچه را با ماشین به گردش کوتاهی ببرند (گرچه این درخواست باید محترمانه باشد!)
اگر راضی شدید که ازعهده مدیریت موقعیت جاری و برگشت آن به سه چراغ زرد بر آمده اید، یا اینکه در حالت ایده آل به وضعیت سبز بازگشته اید، پس حق دارید دوباره شروع به معامله گری نمایید. در غیر اینصورت، یک روز به خودتان مرخصی بدهید. بعضی اوقات "سه چراغ کهربایی رنگ" و استراحت کامل و دوری از معامله گری حرکتی عاقلانه باشد.


در حالیکه همه ما امیدواریم که معامله گری ما در منطقه ای کاملا سبز اتفاق خواهد افتاد، اما زندگی به این روش عمل نمی کند. استراتژی قانون سوم مدیریت ریسک راهنمایی ساده در اختیار شما قرار می دهد برای وقتی که کافی است یعنی کافیست- و شما یا نیاز به توقف کامل آن دارید، یا برخی از ریسک های خارجی یا داخلی را کاهش دهید . این روش را امتحان کنید، و ببینید که آیا این روش به همان اندازه ای که برای من جواب می دهد، برای شما نیز جواب می دهد/
به همین سادگی:
• سبز یعنی حرکت کن
• کهربایی یعنی هشدار
• و قرمز یعنی توقف در معامله گری
سه چراغ کهربایی معادل با یک چراغ قرمز است. دست از معامله بردارید یا بطوری آنهایی را که چراغ کهربایی دارند مدیریت کنید که به ناحیه سبز رنگ بازگردند.
معاملاتتان همراه باشادی (به رنگ سبز)
لنس بگز

منبع: https://price-action.ir/

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی